IDEA JEST PROSTA

Rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, ziomkowie… Gdy rozejrzysz się wokół łatwo odkryjesz kilkaset osób (a może nawet kilka tysięcy – żyjemy w czasach mediów społecznościowych). To jest ogromny kapitał, który pozwala posadzić wspaniały las.

 

Mając tylu krewnych i znajomych można zebrać sporo pieniędzy. My pomożemy Wam kupić ziemię, zorganizujemy sadzonki drzew i razem zasadzimy Las Na Zawsze. A taki las może mieć swoją unikalną nazwę: „Las Na Zawsze posadzony przez rodzinę XXX”, „…przez przyjaciół YYY”, „…przez mieszkańców osiedla ZZZ…”, może mieć też wymyśloną przez was nazwę chociażby “stumilowy las”!

ZACZNIJ OD ROZEJRZENIA SIĘ WOKÓŁ

Zobacz do kogo się możesz zwrócić. Pomyśl, komu może zależeć na lasach, na czystym powietrzu, na bezpiecznej przyszłości. Nie musisz wszystkich wymyślać od razu, to będzie samo rosło, ale warto na początku mieć grupę 40-50 osób.

 

Poszukaj wśród nich sprzymierzeńców. Osób, z którym będziesz działać, bo co dwie głowy to nie jedna, a sadzenie lasów to sport drużynowy. Razem pomyślcie jak reszcie krewnych i znajomych przedstawić ideę, jak ich zaangażować. Z niektórymi trzeba będzie pogadać twarzą w twarz, z innymi wystarczy rozmowa przez telefon, a jeszcze innym wystarczy wysłać post czy mail. Działajcie tak, jak czujecie. Załóżcie grupę, wspólny mail, zorganizujcie wydarzenie.

 

Gdy się zbierzecie i będziecie gotowi skontaktujcie się z nami. Pomożemy poprowadzić to dalej, podsuniemy trochę różnych pomysłów.

 

WARTO BYĆ POMYSŁOWYM

A teraz najtrudniejsze: trzeba zebrać sporo pieniędzy (jeżeli wśród krewnych lub znajomych nie ma osób gotowych podzielić się ziemią). Wymyślcie jak to zorganizować. Czasami wystarczy rzucenie hasła i podanie konta. Zbiórka pieniędzy? Wystawianie skarbonek? A może wspólna aukcja niepotrzebnych rzeczy? Koncert? Kiermasz? Przekazanie niespodziewanego honorarium, premii, 500+? Doskonałe są urodzinowe zrzutki na facebooku… No i jeszcze jest Boże Narodzenie, gdzie pod choinką można zbierać na cały las.

Nie spieszcie się. Las rośnie powoli i przygotowania do jego sadzenia też muszą potrwać. Zbieranie pieniędzy zabierze kilka tygodni. Potem kupowanie ziemi, załatwianie formalności… no i trzeba będzie poczekać na późną jesień lub wczesną wiosnę - bo wtedy drzewa przyjmują się najlepiej. Tak więc to może potrwać, ale co tam - przecież chodzi o Las Na Zawsze! Gdy zbierzecie fundusze na ziemię, my kupimy sadzonki i razem posadzimy Las Na Zawsze. No i jeszcze trzeba będzie mu nadać imię - imię wybrane przez Was.

 

 

 

 

kontakt

kontakt

kontakt

JEST MNÓSTWO LUDZI, Z KTÓRYMI MOŻESZ POSADZIĆ LAS

Strona zasadzona przez fundację Las Na Zawsze ©.

Zdjęcia własne, Unsplash, Pexels

Odwiedź nasz profil na faceboku