RADA NAUKOWA

Cały czas się uczymy jak możemy lepiej tworzyć przestrzeń dla natury. Spotykamy się z naukowcami, leśnikami, ekologami, ogrodnikami i przyrodnikami. Szukamy inspiracji jak wspierać bioróżnorodność naturalną dla naszej strefy klimatycznej. A taki mamy klimat, że tu wszędzie rosłyby lasy.

Do Rady Naukowej zaprosiliśmy osoby, które wywarły największy wpływ na to w jaki sposób działamy.

CZŁONKOWIE RADY NAUKOWEJ

DR PAWEŁ KOJS

Dyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Wcześniej Dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. 

Od roku 2012 Członek Polskiego Towarzystwa Dendrochronologicznego. Jest także członkiem wielu Rad Naukowych działających przy ogrodach botanicznych  na terenie Polski. 

W latach 2005-2009 adiunkt w Uniwersytecie Opolskim, wcześniej, w latach 2002-2005 adiunkt w Uniwersytecie Śląskim Filii w Cieszynie. Jest absolwentem Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.

Uznany i ceniony autorytet w zakresie ochrony środowiska, ekologii  i dendrologii.

Zasady współpracy pomiędzy Fundacją a Radą Naukową:

 

  1. Członkowie Rady Naukowej nie ponoszą, żadnej odpowiedzialności za działania Fundacji Las Na Zawsze.
  2. Członkowie Rady Naukowej wywarli szczególnie istotny wpływ na sposób w jaki Fundacja Las Na Zawsze inicjuje procesy lasotwórcze.
  3. Członkowie Rady Naukowej wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem Fundację Las Na Zawsze w obszarach, w których Fundacja zwraca się do nich z taką prośbą.
  4. Rada ma funkcję doradczą, a nie decyzyjną.

ZAINSPIROWALI NAS

Prof. Jan Marek Matuszkiewicz – jego opracowanie p.n. Naturalna  roślinność potencjalna Polski pokazuje jak bardzo przez tysiąclecia, my ludzie, zmieniliśmy krajobraz. Warto to zobaczyć: https://www.igipz.pan.pl/Roslinnosc-potencjalna-zgik.html


Adam Wajrak – Każde z nas ma jakąś jego książkę. Adam uważa, że lasy powinny sadzić się same. My wiemy, że natura poradzi sobie bez nas, ale wierzymy, że z nami poradzi sobie szybciej. Tutaj więcej o naszej polemice:
https://www.facebook.com/watch/?v=563646181222994

Skip to content